Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zdjęcia w galeriach.


Kolejny Wielki w moim panteonie podróżników

czwartek, 21 maja 2009 16:07

Cejrowski bo to On jest tym wielkim z mojego panteonu,od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety.Był w 40 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii. Zawsze w konkretnym celu: by ostatnich wolnych Indian ocalić od zagłady i zapomnienia. Tworzy dokumentację ginących plemion i ludów pierwotnych.
Dociera tam, gdzie nie docierają inni. Wielokrotnie płynął indiańskimi pirogami w głąb dziewiczej puszczy; przez całe tygodnie pozbawiony kontaktu z cywilizacją. A potem mieszkał wśród Indian i żył tak jak oni: budował szałasy, chodził na polowania, jadł to co oni lub... razem z nimi głodował. Wszystko po to, by zdobyć i ocalić wiedzę na temat ludów żyjących wciąż w epoce kamiennej.
 Gringo wśród dzikich plemion to książka w której Cejrowski o tym wszystkim opowiada.  Niesamowite historie o tym, co lata, pełza, skrzeczy, na drzewo ucieka i co można zjeść, przemieszane są z historiami spotkań z ludźmi dzikich plemion. To zabawne, czasem groźne, przejmujące i zawsze intrygujące historie. Cejrowski potrafił przekazać ten świat niemal wyczuwalnie.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Kolejna książka wielkich podróżników

sobota, 16 maja 2009 20:52

 Heban
, bo tej książce chcę poświęcić tę wpis; to znakomity reporterski zapis z podróży  Kapuścińskiego po Afryce
od 1958  do wczesnych lat sześćdziesiątych, kiedy kraje te były ogarnięte ogniem różnych rewolucji i przewrotów politycznych. Jest to książka pisana w stylu, w którym reportaż przeplata się z powieścią, tworząc coś na kształt pamiętnika reportera. W książce występuje wiele porównań życia mieszkańców Afryki do życia mieszkańców Europy. Dziennikarz, obserwował dekolonizację krajów afrykańskich na bieżąco. W Hebanie dzieli się z czytelnikami swoimi odczuciami co do wydarzeń w powojennej Afryce. Jednak autor wyraźnie podkreśla, że nie można zrozumieć "dziś" Afryki bez znajomości jej "wczoraj". Historii tej odległej i tej bliższej, bardziej współczesnej. Nie można zrozumieć Afrykanów bez znajomości ich świata wierzeń, odczuć i mentalności. Ale jest to bardzo, bardzo trudne.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Rowerem przez Azję

wtorek, 12 maja 2009 19:06

 Robb Maciąg, bo to o Nim chcę napisać, jest kolejnym z fascynujących ludzi, który odkrywa świat podróżując rowerem. W swojej książce Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę opisał swoje przeżycia podczas pięciomiesięcznej wyprawy. Pokonał rozległe tereny Chin, górzyste obszary Wietnamu, piaszczysto-błotniste drogi Kambodży i dżunglę Laosu. Dysponując dziennym budżetem w wysokości zaledwie 25 złotych przejechał 7 tysięcy kilometrów. Jego dietę stanowiły ryż, makaron, ale także gotowane węże i koniki polne. W czasie podróży zrobił prawie 2 000 zdjęć i poznał tereny dalekie od centrów turystycznych.  Za opisaną w tej książce podróż  autor otrzymał nagrodę Traveler przyznawaną przez National Gerographic.Miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu z autorem książki, które odbyło się w bibliotece.Robert podzielił się z nami wspomnieniami ze swoich wypraw, a było ich niemało. Wyjechał z Polski w roku 2001 w podróż i... jakoś do tej pory nie wrócił na stałe. W roku 1997 przejechał południową drogą do Nepalu, by stanąć u podnóża Mount Everestu. Potem były kolejno: Bałkany, USA, ponownie Nepal, Turcja, Chiny i Azja Południowo-Wschodnia, a ostatnio rowerowa podróż do Indii. Myślę, że to kolejna ciekawa pozycja w "biblioteczce podróżnika".


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (16) | dodaj komentarz

Kolejna książka z mojego cyklu - podróże

czwartek, 07 maja 2009 22:40

Marek Kamiński to koejny z wielkich o którym przeczytałam.  To polarnik i podróżnik, który jako pierwszy człowiek dotarł na oba bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz w ciągu jednego roku.
W książce Moje bieguny dzień po dniu opisuje swoje zmagania z przeszywającym do szpiku kości zimnem, białą bezkresną lodową przestrzenią, a przede wszystkim z własnymi słabościami. Odkąd sięgał pamięcią, zawsze marzył o Biegunach. Podróżował po całym świecie, ale z czasem jak pisze miejsca zaczęły być podobne do siebie. Uważa, że w życiu nie warto szukać łatwych dróg, bo nigdzie nas one nie zaprowadzą, a życie jest zbyt krótkie żeby uczyć się na błędach. Kiedy dotarł na Spitsbergen tak go zafascynował lodowy świat, że od Bieguna nie było już odwrotu.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Pierwszy majowy wypad w góry

poniedziałek, 04 maja 2009 21:45

Wreszcie udało się pojechać w góry, które tak bardzo kocham.Trasa którą wybraliśmy wiodła przez Beskid Żywiecki i zaplanowana była na cały dzień. Hala Boracza bo tam zmierzaliśmy z Rajczy przywitała nas tłumem turystów, którzy tak jak my postanowili skorzystać z pięknej aury i wybrać sie w góry. Po drodze na szczyt trzeba było pokonać kilka stromych podejść, dodatkowym utrudnieniem było błoto. Jednak nic nas nie odstraszało i dalej pieliśmy się w górę. Przez całą drogę towarzyszyło nam piękne słońce i co chwila zmieniająca się panorama Beskidu Żywieckiego. Jednak pięknie spędzony dzień szybko minął i 2 maja chcąc nie chcąc musiałam pójść do pracy. Czy ktoś mnie pożałuje?


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 21 marca 2018

Licznik odwiedzin:  7 484  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Górskie potoczki
Lwów
Ustroń i okolice

Naszewyprawy - Nasze Wyprawy Górskie - Rafting spływ pontonem

O moim bloogu

Ten blog to moje pasje - podróże, książki, fotografie

O mnie

Lubię czynnie wypoczywać czyli...jeździć na rowerze i chodzić po górach.Lubię też fotografować to co mnie zachwyca.

Statystyki

Odwiedziny: 7484
Wpisy
  • liczba: 20
  • komentarze: 56
Galerie
  • liczba zdjęć: 49
Bloog istnieje od: 3298 dni

Archiwum

Lubię to